strona główna  
 

 
edukacja
kultura i sport
turystyka i rekreacja
gospodarka
rolnictwo
komunikacja
bezpieczeństwo
zdrowie
pomoc społeczna
ochrona środowiska
 

 
Gmina Kunice ŚrodowiskoGmina Kunice Środowisko

strona główna > informator > zdrowie

powiększ
Ośrodek Zdrowia w Kunicach od wielu lat służy pomocą medyczną mieszkańcom Gminy Kunice (powiat legnicki) i okolicznych miejscowości. W grudniu 2004, dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, oddano do użytku nowowybudowany i w pełni wyposażony budynek ośrodka zdrowia w Kunicach. Dzięki dogodnemu połączeniu komunikacyjnemu i bliskiemu sąsiedztwu miasta Legnicy wielu mieszkańców tego miasta korzysta z naszych usług. Wybrało nas wielu pacjentów, ponieważ świadczymy kompleksowe usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnego lecznictwa specjalistycznego, stomatologii, higieny szkolnej, rehabilitacji. Dysponujemy zapleczem diagnostycznym. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych lekarzy pierwszego kontaktu, specjalistów, pielęgniarki, techników rehabilitacji. Większość świadczeń dostępna jest nieodpłatnie, ponieważ Ośrodek Zdrowia realizuje umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szczegółowe dane dotyczące pracy ośrodka można uzyskać bezpośrednio na stronie Ośrodka. http://www.zoz.kunice.webpark.pl

Podstawowa opieka zdrowotna
Pacjenci, którzy dokonali wyboru lekarza naszego Ośrodka w ramach ubezpieczenia zdrowotnego są leczeni w gabinetach lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w Kunicach i Jaśkowicach. Do dyspozycji naszych pacjentów są gabinety zabiegowe, pielęgniarki środowiskowe, położna środowiskowa, punkt pobrań materiałów do badań laboratoryjnych, gabinet USG, poradnia dziecięca z punktem szczepień. Gabinet lekarza POZ jest czynny w godzinach do i popołudniowych.

Poradnie specjalistyczne
powiększ
Chorzy naszego Ośrodka są kierowani do wszystkich specjalistów, którzy mają podpisaną umowę z kasą chorych. Ponadto dla naszych i wszystkich pacjentów ubezpieczonych w kasie chorych stawiamy do dyspozycji poradnię ginekologiczno - położniczą, okulistyczną, dermatologiczną, neurologiczną, laryngologiczną, rehabilitacyjną oraz medycyny pracy. Ośrodek realizuje też umowę z NFZ w zakresie zabiegów rehabilitacyjnych w pracowni rehabilitacyjnej. Bezpłatne porady odbywają się w gabinetach specjalistów po okazaniu skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Zachęcamy również pacjentów do korzystania z programów profilaktyki zdrowotnej - w zakresie chorób układu krążenia i raka szyjki macicy.

Medyczne bezpieczeństwo mieszkańcom gminy Kunice zapewniają następujące zakłady opieki zdrowotnej:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kunicach

Ośrodek Zdrowia w Kunicach
59-216 Kunice
ul. Staropolska 7a
tel. (+76) 8575326, fax. (+76) 8575779
e-mail: Kunice_oz@op.pl
http://www.zoz.kunice.webpark.pl

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jaśkowicach

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jaśkowicach
59-221 Jaśkowice Legnickie 37
tel. (+76) 8575780, fax. (+76) 8575075

Deklaracje
Jeżeli podejmiecie Państwo decyzję o korzystaniu z usług naszego nowego Ośrodka Zdrowia, prosimy o wypełnienie deklaracji:

   
 

created by eACTIVE   

   © copyright by Gmina Kunice 2003