Gmina Kunice

Posejdon

 

Jezioro Kunickie to największe jezioro Pojezierza Legnickiego, liczące 94,9 ha powierzchni i blisko półtora kilometra długości i prawie kilometrowej szerokości. Jezioro posiada dość dużą, Wyspę Mew, którą zamieszkuje od niepamiętnych czasów kolonia mewy śmieszki. Dawniej stanowiska lęgowe tych ptaków eksploatowano dla cennych jaj. Do lat sześćdziesiątych istniał na jeziorze rezerwat mewy śmieszki, jednak pożar trzcinowiska spowodował zniszczenie stanowisk lęgowych i likwidację rezerwatu. Malownicze położenie i dobry dojazd do jeziora Kunickiego przesądziły o jego turystyczno - sportowym charakterze.


pos1

Ośrodek "POSEJDON" posiada przystań żeglarską ze sprzętem wodnym, 5 murowanych wieloosobowych domków, hotel o wysokim standardzie, klimatyzowaną salę konferencyjno-szkoleniową, wiatę z kominkiem, pole campingowe i własny parking. Już w kwietniu w ośrodku zaczyna się sezon żeglarski więc można korzystać z oferty rekreacyjnej w zakresie uprawiania sportów wodnych (rowery wodne, kajaki, żaglówki. Jezioro Kunickie to nie tylko wymarzone miejsce dla amatorów sportów wodnych, ale przede wszystkim idealny teren do rekreacji i wypoczynku. Korzystając z infrastruktury ośrodka można miło spędzić czas na grillowaniu, wędkowaniu, grach i zabawach dla dzieci i dorosłych. Ośrodek oferuje także na bieżąco usługi gastronomiczne zapewniając gościom dostęp do ciepłych i zimnych napoi oraz szerokiego asortymentu dań spożywczych. Zapewniamy też miłą i profesjonalną obsługę oraz pomoc w przygotowaniu imprez rekreacyjnych, sportowych oraz rozrywkowych.pos2


We wrześniu 2014 roku na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Posejdon”w Kunicach została zakończona realizacja projektu pn. EKO-PRZYSTAŃ przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

EKO-PRZYSTAŃ ma stanowić doskonałe źródło wiedzy o środowisku przyrodniczym i problemach ekologicznych związanych z jego ochroną. Dzięki powstałej w ramach tego projektu infrastrukturze edukacyjnej wszyscy odwiedzający to miejsce będą mogli samodzielnie zapoznać się z walorami przyrodniczymi, w tym gatunkami fauny i flory występującej na obszarze Pojezierza Legnickiego. Stanowiska edukacyjne, w formie gier i zabaw, stanowią doskonałą bazę ekologiczno-przyrodniczą zachęcającą dzieci, młodzież i osoby dorosłe do samodzielnej nauki. Cała infrastruktura znajduje się na świeżym powietrzu z pięknym widokiem na Jezioro Kunickie, co niewątpliwie dodatkowo uprzyjemnia czas pobytu.

pos3 pos5W oparciu o powstałą infrastrukturę EKO-PRZYSTANI oraz zasoby Ośrodka „Posejdon” prowadzone są warsztaty edukacyjne, gry ekologiczne, imprezy integracyjne. Zapraszamy do odwiedzania i korzystania z tego unikatowego na Pojezierzu Legnickim miejsca. Zachęcamy do kontaktu z przyrodą dzieci i młodzież szkolną, w ramach zajęć dydaktycznych EKO-PRZYSTAŃ wprost idealnie się do tego nadaje, a poza tym jest w bardzo dogodnej lokalizacji, bo raptem parę kilometrów od Legnicy. Naprawdę nie trzeba daleko jechać, żeby przyjemnie i pożytecznie spędzić czas.


pos4